KPSS Lisans Sonuçları Kitabı Yayımlandı mı?

KPSS Lisans Sonuçları Kitabı Yayımlandı mı?T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden yapılan basın duyurusunda; ‘Yükseköğretim Programlarına Göre 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (Lisans) Sonuçları’ kitabının yayınlandığı açıklandı. 2016 KPSS Lisans Sonuçları kitabı nasıl indirilir? 2016 KPSS Lisans Sonuçları kitabında neler var? İşte detaylar...

T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet sitesinden yapılan açıklamayla, ‘Yükseköğretim Programlarına Göre 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (Lisans) Sonuçları’ kitabının yayınlandığı duyuruldu.

2016 KPSS Lisans Sonuçları Kitabı'nda önsöz olmak üzere toplam 3 bölüm bulunuyor. 2016-KPSS sınavına giren adayların mezun oldukları ya da olacakları yükseköğretim programlarına göre ham puan ortalamaları ve başarı sıraları, ham puan dağılımları ve puan değer aralıklarına göre dağılımları yer alıyor.

Bu sonuçlar, yükseköğretim programlarının, kendi mezunlarının ya da öğrencilerinin 2016-KPSS’de nasıl bir başarı gösterdiklerine ilişkin bilgi edinmelerine yardımcı olacak.

Yükseköğretim Programlarına Göre 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (Lisans) Sonuçları Kitabı'nı aşağıdaki linklere tıklayarak PDF formatında indirebilirsiniz.

KPSS LİSANS SONUÇLARI KİTABI'NI İNDİRME İÇİN TIKLAYINIZ

Konular

Top