2018 KPSS Ortaöğretim Önlisans Başvurusu için Gerekli Belgeler?

2018 KPSS Ortaöğretim Önlisans Başvurusu için Gerekli Belgeler?2018 KPSS ortaöğretim ve önlisans sınavına başvurular ne zaman başlıyor?

Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak atanmak isteyen yüzbinlerce ortaöğretim ve önlisans mezunu 2018 KPSS Ortaöğretim, Önlisans Sınavına girecek.

Peki sınav ne zaman? Sınava başvurular başladı mı? Ne zaman başlayacak? Sınava girecek adayların merak ettiği tüm sorular haberimizde saklı.

2018 KPSS Ortaöğretim Önlisans Sınavları Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Başvurular ise henüz başlamadı.

2018 KPSS Ortaöğretim Önlisans Sınavlarına girmek isteyen adayların Ağustos 2018 tarihleri arasında başvuruda bulunmaları gerekiyor.

2018 KPSS Ortaöğretim Önlisans Sınavlarının Kasım 2018 tarihinde açıklanması planlanmaktadır.

Başvuruda Gerekli Belgeler

*Eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş Aday Başvuru Formu
*Nüfus cüzdanı veya pasaport
*Engelli adaylar için bir üniversite veya devlet hastanesinden alınmış sağlık raporlarının bir örneği, engellerine ilişkin öz geçmişlerini ayrıntılı olarak anlatan bir dilekçe ve Sağlık Durumu/Engel Bilgi formu
*ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine ilk kez kayıt olacak adaylar ile ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı olan adaylardan eğitim bilgilerinde eksiklik/değişiklik olanların diploma veya öğrenim durumunu gösterir resmi belgelerinin onaylı bir örneği

Adaylar yukarıda belirttiğimiz belgeler ile birlikte 2018 KPSS Ortaöğretim Önlisans Sınavına başvuruda bulunabilir. Belirttiğimiz gibi başvuruları tarihleri Ağustos 2018 arasını kapsamaktadır. Adaylara başvuru işlemlerini son güne bırakmamalarını öneririz.

2018 KPSS Ortaöğretim Önlisans Başvuru Kılavuzu Tıkla İndir

2018 KPSS Ortaöğretim Önlisans Başvuru İşlemleri Tıkla Başla

Konular

Top