2018 KPSS kaç net kaç puan yapar?

2018 KPSS kaç net kaç puan yapar?KPSS ortaöğretim lise puan hesaplama sistemi Kasım pazar günü yapılan 2018 ortaöreğim KPSS sınavı için adaylar sınav sonucunu heyecanla bekliyor.Milyonlarca adaylarının aklına takılan en önemli soru ise kaç net kaç puan yapar? İşte KPSS puan hesaplama yöntemi...

KPSS'de kaç net kaç puan getirir? 2018 KPSS Ortaöğretim sınavı bugün ÖSYM tarafından düzenlendi. Adaylar ise KPSS soru ve cevaplarıyla puan hesaplama derdine düştü. İşte KPSS Ortaöğretim güncel puan hesaplama robotu kpss2018.net'te

KPSS puan hesaplama robotu için tıklayınız


2018 KPSS lise ortaöğretim puan hesaplaması nasıl yapılır? KPSS Türkçe, Matematik, Geometri, Tarih Vatandaşlık, Güncel Konular soru puanları nasıl hesaplanır? Yukarıda bulunan bağlantıya tıklayarak KPSS 2018 güncel puan hesaplamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Şu bilgiyi sakın unutmayınız adayların doğru ve yanlış cevapları bilinmeden ÖSYM'nin kendisi de dahil olmak üzere hiç kimse puanı tam olarak hesaplayamaz. Bu sebepten dolayı biz ve bütün diğer siteler de daha önce yapılan sınavların sayısal verilerini kullanarak hesaplama yapıyoruz. Dolayısıyla buradan alacağınız sonuçları sınav puanınızın yaklaşık ve tahmini bir değeri olarak kabul ediniz.

KPSS'DE KAÇ NET KAÇ PUAN YAPAR?

KPSS 2018 ortaöğretim lise bölümü puan hesaplaması nasıl olur? Puanların ve netlerin en ince ayrıntısı ile kolaylıkla hesaplayabilirsiniz

48 NET 70 PUAN
58 NET 80 PUAN
73 NET 85 PUAN
85 NET 90 PUAN

KPSS ortaöğretim sınavında kaç soru soruldu?

2018 KPSS sınavında toplam 120 soru soruldu. 60 Soru Genel Yetenek ( 30 Soru Türkçe, 30 soru Matematik) 60 Soru Genel Kültür (27 Soru Tarih, 18 Soru Coğrafya, 9 Soru Vatandaşlık, 6 Soru Güncel Olaylar,)

KPSS Puanı basit şekilde nasıl hesaplanır?

120 sorunun sorulduğu KPSS sınavında adaylar, 60 soru Genel Kültür ve 60 soru Genel Yetenek testi çözecekler. Adayların puan ve başarı sıralamasını yaptıkları netler ve standart sapmalar belirliyor. Sadece yapılan net sayısının önemli olamadığı puan hesaplamasında, standart sapmanın önemi göze çarpıyor. Yıllara göre farklılık gösteren ve başarı ortalamasına bakılan sıtandart sapma ile adaylar +5 -5 puan fazla veya eksik alabiliyor.

Mesela 2018 KPSS Ortaöğretim sınavında ; Genel yetenek testіnde 48 doğru 12 yanlış Genel kültür testinde 40 doğru 20 yanlış yapmış olsun. Bu adayın 2016 yılı KPSS Ortaöğretim puanı 81+-5 puan olabilir.

Peki KPSS puanınızı nasıl hesaplanabilir?

Genel basіt bir kpss hesaplama sistemі var. Bu hesaplama; 0.5 x (Genel kültür + genel yetenek neti) + 40 ile -+5 puan ekleyerek kabaca hesaplanıyor.Elbette standart sapmayı da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Kabaca yapılan hesap ile ÖSYM'nin açıkladığı KPSS puanı arasında +-5 puan oynayabilir.

Konular

Top