Suriyeli öğretmen alımı başvuruları ne zaman?

Suriyeli öğretmen alımı başvuruları ne zaman?Suriyeli öğrencilerin Türkiye eğitim sistemine entegre edilmesi için başlatılan proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı geçici süreli öğretmen alımı yapacağını duyurdu. İşte başvuru ekranı.

Suriyeli öğretmen alımı başvuru işlemleri için tıklayınız

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından geçici öğretmen alım ilanı yayımlandı.

Suriyeli öğrencilerin Türk eğitim sistemine entegre edilmesi için başlatılan çalışmaları kapsamında geçici öğretmen alımı yapılacağı bildirildi. Yayımlanan ilanda alınacak personeller ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

"Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi’’ (PICTES) kapsamında Suriyeli öğrencilere proje illerindeki okul ve kurumlarda (geçici eğitim merkezleri, halk eğitim merkezleri vb.) Türkçe öğretmek amacıyla “Türkçe Öğretici”; Arapça öğretmek amacıyla ‘’Arapça Öğretici’’; rehberlik hizmetlerini yürütmek amacıyla da "Rehberlik Danışmanı” olarak geçici süreli eğitim personeli istihdam edilecektir."

Kimler Alınacak?

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada 2017 yılında yapılan Sözleşmeli Öğretmen Atama mülakatına giren ancak ataması yapılmayan adaylardan alımların yapılacağı bildirildi. Alınacak personeller Türkçe öğretmenliği, Arapça öğretmenliği ile Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik olarak istihdam edilecektir. Yedek adaylardan mülakat puanları üstünlüğüne göre (Mülakat puanları eşit olması durumunda KPSS puanları dikkate alınacaktır.) yapılacaktır.

Başvuru

Tercihler, 15-20 Kasım 2017 tarihleri arasında proje resmî internet sitesi http://pictes.meb.gov.tr/pys/basvurular/tercihgiris.aspx adresinden görev yapılmak istenen okul veya kurumlar seçilerek yapılacaktır. Posta veya başka bir yolla başvuru kabul edilmeyecektir.

Konular

Top