KPSS ÖABT sonuçları açıklandı mı?

KPSS ÖABT sonuçları açıklandı mı?KPSS ÖABT 2018 sonuçları için bekleyiş sona erdi. 2018 KPSS AÖBT sınav sonuçları ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi'nde erişime açıldı. Adayların merakla beklediği KPSS ÖABT 2018 sonuçlarına ve detaylarına bu haberimizden ulaşabilirsiniz...

KPSS ÖABT 2018 sonuçları gece geç saatte açıklandı. Öğrenciler sonuçları T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini girerek sonuçlara kolaylıkla ulaşabilirler...

KPSS ÖABT 2018 sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklama ile 2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sonuçlarının erişime açıldığı bildirildi.

2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sonuçları için TIKLAYINIZ

Sınav Sonuçlarının Açıklanması: Temmuz 2018 tarihinde uygulanan ve toplamda 17 alanda 850 sorudan oluşan 2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi'ne (ÖABT) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup;

Sınav sonuçları, Ağustos 2018 günü saat 22:40'dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

SINAVIN GEÇERLİ SAYILMASI NELERE BAĞLIDIR?

Bir adayın sınavının geçerli sayılarak cevap kâğıdının değerlendirilmesi için adayın;

-sınava, atandığı salonda girmesi,
- sınav başlamadan önce sınava giriş belgesini sınav görevlilerine teslim etmesi,
- kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaması,
- cevaplarını sınav süresi içinde cevap kâğıdına işaretlemiş olması,
- cevap kâğıdına T.C. Kimlik Numarasını ve soru kitapçığı numarasını doğru olarak yazıp kodlaması,
- soru kitapçığı ile cevap kâğıdına yazması ve işaretlemesi gereken bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması,
- sınav sonunda soru kitapçığını (sayfaları eksiksiz olarak) ve cevap kâğıdını sınav görevlilerine teslim etmesi,
- salonda sınav kurallarına ve sınav görevlilerinin uyarılarına uyması ve diğer sınav kurallarına uyması zorunludur. Bu kurallara uymayan adayların sınavları iptal edilecektir.

Belgeleri eksik veya geçersiz olduğu hâlde salon görevlileri tarafından yanlışlıkla sınava alınan veya sınav kurallarına uymadıkları hâlde sınav düzenini bozmamak için salondan çıkarılmayarak sınava devam ettirilen adayların sınavları, sınav tutanakları ve kamera kayıtları incelenerek geçersiz sayılır. Sınav tutanaklarında herhangi bir kayıt veya tespit olmaması, kamera kayıtlarının incelenmesi neticesi tespit edilen kural dışı davranışlar sebebiyle adayın sınavının geçersiz sayılmasına engel teşkil etmez. Sınav görevlilerinin kusur veya ihmali söz konusu olduğunda kamera kayıtları esas alınır. Kusur veya ihmali bulunan sınav görevlileri hakkında ilgili mevzuat doğrultusunda ayrıca işlem yapılır.

Sınav günü sınavın yapıldığı bina ve salonlarda görev yapan sınav görevlilerinin adaylara, aday yakınlarına ya da başka üçüncü şahıslara herhangi bir tutanak veya rapor verme sorumluluğu yoktur.

Konular

Top