2018 KPSS'de hatalı soru var mı?

2018 KPSS'de hatalı soru var mı?Milyonlarca memur adayı KPSS 2018 Genel Kültür-Genel Yetenek sınavında memur olabilmek için ter döktü. Peki KPSS 2018 sınavında hatalı soru var mı? Kpss soruları zor muydu? Sınavdan çıkan adayların Kpss sınavı görüşleri ne oldu. Detaylar kpss2018.net'te.

Mayıs Pazar günü yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) yüzbinlerce aday girdi. Yüzbinlerce memur adayının memur olabilmek için girdiği 2018 KPSS Genel Kültür, Genel Yetenek sınavında ter döktü. 120 sorunun sorulduğu KPSS birinci oturum sınavında adaylar Türkçe, matematik, tarih, coğrafya, vatandaşlık ve güncel konulardan sorulan soruları çözdü. Peki Mayıs Pazar günü yapılan KPSS 2018'de hatalı soru var mı?

KPSS Soruları Nasıldı?

KPSS 2018 sınavına giren binlerce kişi sınavda sorulan sorular hakkında değerlendirmede bulundu. Memur olabilmek için girilen ve yılda sadece bir kez yapılan KPSS'de sorulan soruların genel orta düzeyinde olduğunu belirten bazı adaylar, Tarih ve matematik bölümlerine seçiçi tip soruların olduğunu ifade etti. Sınavdan çıkan bir kısım öğrenci ise sınavda çıkan sorularla ile ilgili oldukça zor yorumunu yaptı. 2016 KPSS sorularına göre daha zor olduğunu belirten adaylar, tarih ve matematikten çok boş bıraktıklarını ifade ettiler.

KPSS'de Hatalı Soru Var mı?

Mayıs Pazar sabah 09.30'da başlayan ve 120 dakika süren KPSS'ye giren adayların birçoğu sınavın zor olduğunu ifade etti. Geçtiğimiz yıllara göre zorluğu biraz daha fazla olan 2018 KPSS'de iptal soru henüz yok. Ancak herhangi bir iptal veya tartışma oluşturacak soru olduğunuda sitemizden öğrenebileceksiniz. Sizde 2018 KPSS sınavında hatalı soru olduğunu düşünüyorsanız, sayfamızın "Yorum" kısmına yazabilirsiniz. 2016 yılında yapılan KPSS Lisans sınavında sorulan bazı sorular sınava giren adaylar tarafından yoğun bir şekilde eleştirilmişti. Her KPSS'de olduğu gibi Tarih sorularından şikayetçi olan birçok aday, 2018 KPSS'de Tarih sorularından müzdarip oldu.

KPSS Soru ve Cevaplarını Öğrenmek için Tıklayınız

Konular

Top