KPSS sınavı kaçta başlıyor?

KPSS sınavı kaçta başlıyor?2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyi pazar günü gerçekleştirilecek. KPSS sınav giriş yerlerini öğrenmek ve sorgulamak için haberimizi inceleyebilirsiniz...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisns düzeyi pazar günü saat 09.30'da başlayacak 2'inci oturum ise 14.00'da yapılacak. 2018 KPSS sınav giriş yerlerini öğrenmek için sizler için hazırladığımız haberimizi inceleyebilirsiniz. İşte 2018 KPSS giriş yerleri ve sınav hakkında detaylar...

KPSS SINAV GİRİŞ YERLERİ

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS sınavı Mayıs Pazar günü ilk oturum saat 09.30'da, ikinci oturum ise 14.00'de başlayacak. KPSS'ye başvuru yapan adaylar, sınava nerede gireceklerini araştırmaya başladılar.Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan lisans düzeyi KPSS sınav giriş yerlerini aşağıda belirtilen linkten öğrenebilirsiniz. Adaylar, sınav giriş yerlerini T.C Kimlik Numaraları ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler.

KPSS SINAV GİRİŞ YERLERİ İÇİN TIKLAYIN

SINAV'DA YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

Adaylar sınava, ÖSYM’nin (http://ais.osym.gov.tr) internet adresinden, her oturum için ayrı ayrı edinecekleri sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı/pasaport ile girecekler. Sürücü belgesi (Ehliyet), meslek kimlik kartları ve diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belge sayılmayacak. Bu belgelerle sınav yerine gelen adaylar mazeretleri ne olursa olsun sınava alınmayacaklar.

Sınava giriş belgeleri adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecek. Sınav giriş yerlerinde adayların üstü sınav görevlileri ve emniyet mensupları tarafından elle ya da dedektörler aracılığıyla aranacak. Adaylar, yanlarında her tür kesici, delici alet ve ateşli silahlar, çanta, saat, cüzdan gibi aksesuarlar, cep telefonu, anahtarlık, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar ile her tür kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük (alyans hariç) broş, (basit başörtü iğnesi hariç) ve diğer tüm takılar, cam eşya ve metal içerikli eşyalar, her tür elektronik/mekanik cihaz, her türlü müsvedde kağıt, defter, ders notu, kitap, sözlük, dergi, gazete ve benzeri yayınlar ile cetvel, pergel, açıölçer ve benzeri araçlar ile sınav binasına kesinlikle giremeyecek.

Kalem, silgi, kalemtraş gibi gereçler ÖSYM tarafından her aday için özel olarak temin edileceği için KPSS’ye girecek adayların yanlarında getirmeleri gerekmiyor. KPSS’ye girecek adaylar sınav salonuna ‘şeffaf’ bir şişede olmak kaydıyla su getirebilecekler.

2018 KPSS SINAV TARİHLERİ

ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan, devlet kadrolarında memur olmak isteyenler KPSS lisans başvuru tarihlerinin ne zaman başlayacağını merak ediyor. Üniversite mezunları için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, resmi web sayfasında sınavlara dair merak edilen sorulara cevap verdi: Başvuru tarihleri, sınavın yapılacağı tarih ve sınav sonuçlarının yayınlanacağı tarih. 2018 yılında yapılacak olan KPSS lisans sınavına dair merak edilenler…

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Kamu Personeli Seçme Sınavı lisans sınav başvuru tarihleri üzerinden resmi açıklamayı kendi sitesinden yaptı. Sınava girecek olan üniversite mezunları (dördüncü sınıfta okuyan öğrenciler) için hazırlanan içerikte sınav merkezi merak edilen sorulara yanıt verdi.

KPSS LİSANS BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Sınav merkezi, KPSS’ye girecek olanlar için başvuru tarihlerini ve geç başvuru tarihini açıkladı. Buna göre; sınav başvuru tarihleri 10 Mayıs 2018’de başlıyor, 21 Mayıs 2018’de sona eriyor. Geç başvuru tarihi ise 6 Haziran 2018’de başlayıp başvuru tek bir gün içerisinde yapılıyor.

KPSS LİSANS SINAVI NE ZAMAN?

KPSS lisansa dair toplam 3 sınav yapılacaktır. Tüm üniversite mezunlarının gireceği Genel Yetenek-Genel Kültür sınavı 22 Temmuz 2018’de yapılacaktır. KPSS Alan Bilgisi sınavları ise iki gün içerisinde yapılacaktır. Alan Bilgisi birinci gün sınavı 28 Temmuz 2018, Alan Bilgisi ikinci gün sınavı 29 Temmuz 2018 tarihinde yapılacaktır. KPSS ÖABT sınavı ise 5 Ağustos 2018 tarihinde yapılıyor.

KPSS SINAV ÜCRETLERİ AÇIKLANDI MI?

Sınav merkezi, sınav ücretlerini 10 Mayıs 2018 tarihinde açıklayacaktır. Her sınav ücreti farklı olacaktır. Duyuru sayfasında sınav merkezi ücretleri yayınlayacaktır.

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKANACAK?

Her sınav ayrı tarihlerde yapılırken, sınav sonuç tarihleri tek bir gün içerisinde açıklanacaktır. Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ise 31 Ağustos 2018.

Konular

Top