Öğrencilere KPSS hazırlık kampı

Öğrencilere KPSS hazırlık kampıYenimahalle Belediyesi, Pegem Akademi işbirliğinde KPSS’ye girecek öğrencilere 5 günlük eğitim kampı düzenliyor.Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen eğitimlerde, çeşitli üniversitelerden gelen lisans öğrencileri alanında usta öğretmenlerle birlikte hızlandırılmış kurs alıyor.

TÜM DERSLER TEKRARLANIYOR

Kurs kapsamında tüm derslerin tekrarlarını alan öğrenciler, uygulamalı soru çözümleri ile de öğretmenlere zorlandıkları konular hakkında soru soruyor.Sınavda dikkat edilmesi gereken unsurların da anlatıldığı kampta, dağıtılan kitapların üzerinden tek tek konular işleniyor.

“BU SINAVDA BAŞARILI OLACAKLAR”

Eğitime büyük önem verdiklerini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Gençlerimiz için çok sayıda faaliyet ve eğitim gerçekleştiriyoruz. Sosyal ve kültürel etkinliklerimize de büyük önem veriyoruz. Bu yüzden de Pegem ile KPSS kursunu planladık. Böylece lisans öğrencilerimiz hiçbir ücret ödemeden KPSS’ye hazırlanarak gelecekleri için büyük önem taşıyan bu sınavda başarılı olacaklar” dedi.

Konular

Top