KPSS 2018 sınav ücreti nereye yatırılacak?

KPSS 2018 sınav ücreti nereye yatırılacak?Lisans düzeyinde eğitim görenlerin başvurabileceği Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) 2018 için başvuruları başladı. KPSS başvurusu ve 2018 KPSS ücreti için detaylı bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Yüzbinlerce kişinin kurduğu, kamu dairelerinde memuriyet hayalinin bir eşiği olan 2018 KPSS için Lisans başvuru tarihi bugün başladı. Peki 2018 KPSS ücreti ne kadar olacak? Başvuru tarihi ne zaman sona erecek? Merak edilen tüm soruların cevabını sayfamızın detaylarından inceleyebilirsiniz...

KPSS'YE BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Başvurular, Mart 2018 tarihleri arasında sadece elektronik ortamda yapabileceklerdir. Sınava, lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.
ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı ve geçerli eğitim bilgisi bulunan adaylar; başvuru işlemlerini bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) yapabileceklerdir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar ile sistemde mevcut eğitim bilgisinde düzeltme/değişiklik olan adaylar başvuru işlemlerini bir başvuru merkezinden yapacaklardır. Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

Adaylar, sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile başvuru süresi içinde yatıracaklardır. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.

SINAV ÜCRETİ NEREYE YATIRILABİLECEK?

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı, Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler, Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.), ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için Nisan 2018 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için Nisan 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

KPSS SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

ÖABT TARİHİ, SAATİ VE SINAV ÜCRETİ : Temmuz 2018, 09.30, (ÖABT’ye katılmak isteyen adayların, KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve KPSS Eğitim Bilimleri oturumlarına da katılmaları zorunlu olduğundan, en az belirlenen sınav ücreti yatırmaları gerekmektedir.)

DHBT TARİHİ, SAATİ VE SINAV ÜCRETİ :Kasım 2018, 09.30, (DHBT’ye katılmak isteyen adayların, KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür oturumuna da katılmaları zorunlu olduğundan, en az belirlenen sınav ücreti yatırmaları gerekmektedir. Yatırılacak sınav ücretinin DHBT oturumuna ait olan ücret ile, Eylül- Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak DHBT başvurularında ödenecektir.)

DHBT BAŞVURU SÜRESİ: DHBT başvuru süresi Eylül - Ekim 2018 tarihlerindedir. Adaylar, KPSS’ye katıldıkları öğrenim düzeyinde DHBT’ye katılmak zorundadır. Lisans düzeyinde DHBT’ye katılacak adayların KPSS Lisans Sınavına başvuru yapmaları ve sınavın GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR oturumuna katılmaları zorunludur.

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Kılavuzu Lisans Tıkla İndir

2018 KPSS Lisans Başvurusu Tıkla Başla

2018 KPSS Lisans Başvuru Ücreti Kredi Kartı ile Ödeme Yapmak için Tıklayınız

Konular

Top