KPSS 2018 öğretmenlik tercihleri ne zaman başlayacak?

KPSS 2018 öğretmenlik tercihleri ne zaman başlayacak?Milli Eğitim Bakanlığı atama yapılacak öğretmen branşları için kadroları ve kontenjanları yayınladı mı? 2018 öğretmen atama başvuruları ile ilgili ayrıntılar kpss2017.net'te.

Milli eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında en az 20 bin öğretmen kadrosuna atama için başvurular ne zaman başlayacak?

MEB'e bağlı eğitim kurumlarına ilk kez ataması yapılacak adayların, 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan (KPSS) 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor. Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için "KPSSP121", diğer alanlar için ise "KPSSP10" puan türündeki taban puan dikkate alınacak.

KPSS 2018 öğretmenlik tercih başvuruları için tıklayınız

KPSS 2018 öğretmenlik tercih kılavuzu için tıklayınız

KPSS 2018 öğretmenlik tercih kadroları için tıklayınız

Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, atanabilecekleri alan için öngörülen KPSS sonucu esas alınmak üzere sadece bir alana başvuruda bulunabilecek. Başvurular, elektronik ortamda alınacak. Bu kapsamda, başvuru sayfası "ilk atama", "yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama" ve "milli sporcuların ataması" şeklinde ayrı ayrı düzenlendi.

Adaylar durumlarına uygun atama çeşidini seçerek http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki "Elektronik Başvuru Formunu" kullanarak yapacak. İlk atama ve milli sporcuların atanması kapsamında aday öğretmen olarak atanacakların başvuruları iki aşamalı olarak alınacak. Adaylar, Ocak'ta ilk başvuru kapsamında eğitim kurumu tercihi yapacak, ikinci aşamada ise Ağustos'ta yetiştirilmek üzere görev yapacakları illeri tercih edecek.

İlk atama ve milli sporcu kapsamında aday öğretmen olarak atanacaklar, birinci aşamada en fazla 40 eğitim kurumu, ikinci aşama başvurularında ise yetiştirilmek istedikleri en fazla 10 il tercihinde bulunacak.

Ocak Öğretmen atamaları ve muhtemel atama kadroları. Ocak ayında yapılması ümit edilen öğretmen atamaları için öğretmen adayları yetkililerden bir açıklama bekliyor.

Ocak Öğretmen Atamaları Kadroları Belli Oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Ocak ayında öğretmen atamaları yapıp yapmayacağı, ve atama yapılacaksa öğretmen atamaları kadrolarının ne kadar olacağı bugün MEB bütçesi görüşmelerinde netlik kazanacak. Atama bekleyen öğretmen adayları 2018 Ocak ayı öğretmen atamalarında ne kadar atama yapılacağını büyük bir merakla takip ediyorlar.

OCAK ÖĞRETMEN ATAMALARI İÇİN YETKİLİLERE ÇAĞRI

Atama bekleyen öğretmen adayları "Ocak Öğretmen Atamaları İçin Yetkililere Çağrı" yaptı. Ağustos ayında en az 20 Bin öğretmen atamaları yapılmasını isteyen öğretmen adayları, bu konuda taleplerini yetkililere duyurmaya çalışıyorlar.

Ocak Öğretmen Atamaları Kadroları Bu Tarihte Belli Olacak. Ocak ayında öğretmen atamaları yapılıp yapılmayacağı netlik kazanacak. MEB 2018 bütçesi MART 2018' yani bugün görüşülecek.

Ocak Öğretmen Atamaları Belli Olacak. Milli Eğitim Bakanlığı, 2018 Ocak ayında öğretmen atamaları yapacak mı? Detaylar.. Bilindiği üzere Şubat ayında 20 bin öğretmen atamaları yapıldı. Şubat ayında yapılan öğretmen atamalarının ardından gözler 2018 Ocak ayındaki öğretmen atamalarına çevrildi. 2018 Ocak ayında öğretmen atamaları yapılacak mı? Öğretmen atamaları için öncelikle bütçeden atama izninin verilmesi gerekiyor. Meclis bütçe görüşmeleri bugün itibariyle başladı.

Konular

Top