KPSS 2018 öğretmenlik sınav giriş yerleri belgesi yayımlandı mı?

KPSS 2018 öğretmenlik sınav giriş yerleri belgesi yayımlandı mı?Temmuzda sınava girecek öğretmen adayları için KPSS giriş yerleri ve ÖABT sınav yerleri açıklandı mı?

KPSS öğretmenlik sınav giriş yerleri belgesi tıkla indir

Yüz binlerce adayı ilgilendiren KPSS sınavı temmuzda yapılacak. Sınava girecek adayların sınava giriş yerleri açıklandı. ÖSYM bu konuda bir duyuru yayınlayarak giriş yerleri konusunda gerekli bilgiyi kamuoyuyla paylaştı. KPSS giriş yerleri belli oldu! Öğretmen olmak için uzun bir süredir bu sınavı bekleyen adayların heyecanlı ve gerilim dolu bekleyişleri devam ediyor. Temmuz'da sınava girecek adayların sınav süreçleri yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Bildiğiniz gibi bu yıl KPSS haricinde bir de öğretmen adaylarının girdiği ÖABT sınavı yapılacak. Bu sınavla birlikte öğretmen namzetleri KPSS haricinde ayrıca branşları konusunda yeterliliklerinin sınanması için böyle bir sınava daha tabi tutulacaklar. KPSS sınav yerleri ile birlikte ÖABT Giriş Yerleri de belli oldu.

2018-ÖABT'ye başvuran adayların sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Sınava girecek adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM' nin ( https://ais.osym.gov.tr ) internet adresinden başvuru yaptıkları her bir oturum için ayrı ayrı edinecekler. Bu verilen belgenin üzerinde sınava girecek adayın sınava gireceği oturum, sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon bilgileri ile bir de adayın görünür bir fotoğrafı bulunacaktır. Bu belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması kesin olarak zorunludur.

ADAYLARIN KİMLİK BELGESİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKİYOR

KPSS Giriş Yerleri belli oldu! Sınava girecek adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah beyaz çıktısını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadırlar. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü alırken belge üzerinde fotoğraf olmasına özellikle özen göstermelidirler. Bu verilmiş belgenin ön veya arka yüzünde ÖSYM' nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret v.b. kesinlikle bulunmamalıdır. Söz konusu oturuma ait Sınava Giriş Belgesi' ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava kesin suretle alınmayacaktır.

Bu sınavın sabah oturumları saat 9.30' da; öğleden sonra oturumları ise saat 14.00' da gerçekleşecektir. Sınav günü Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, sınava girecek olan adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az bir saat önce hazır bulunmaları gerekmektedir. Ayrıca adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri de adayların yararlarına olacaktır. Adaylara bunun haricinde ayrıca Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar ile çipli, manyetik şeritli, 16 rakamdan oluşan baro kart ve 7 rakamdan oluşan güvenlik kodu bulunan geçerlilik tarihi dolmamış resmi Avukat Kimlik Belgesi, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler olarak kabul edilmeyecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday mazereti ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Temel Kurallar için Tıklayınız

Konular

Top