KPSS 2018 öğretmenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2018 öğretmenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavı Temmuz tarihinde gerçekleştirildi. KPSS 2018 ve ÖABT sınav sonuçları için memur adaylarının gözü kulağı ÖSYM internet sayfasında. Peki 2018-KPSS ÖABT sonuçları ne zaman açıklanacak? Ayrıntılar ve yeni gelişmeler kpss2018.net'te...

KPSS 2018 öğretmenlik sınav sonuçları tıkla öğren

Geçtiğimiz günlerde KPSS'ye giren yüzbinlerce aday sonuçların açıklanmasını merakla bekliyor. 2018 KPSS ÖABT sonuçları Ağustos 2018 tarihinde ÖSYM'nin sonuç açıklama sayfası sonuc.osym.gov.tr'den açıklanacak. ÖSYM 2018 KPSS ve ÖABT sonuçlarını yalnızca internet ortamından erişime açacak. Gelişmeleri takip etmek için lütfen tıklayınız...

KPSS 2018 ve ÖABT sınav sonuçları için memur adaylarının gözü kulağı ÖSYM internet sayfasında.Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen sınavların ardından adaylar KPSS sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekliyor. Peki KPSS ne zaman açıklanacak?

2018 yılı KPSS ve ÖABT sınavlarının tamamlanmasının ardından öğretmen adayları KPSS sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekliyor.

ÖABT NEDİR?

Eğitim fakültesi mezunlarına yani öğretmen adaylarına ek olarak getirilen bir sınavdır.Öğretmen atamalarında aşağıda belirtilen 15 branştaki öğretmen adaylarına Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri testlerinin yanı sıra ÖABT uygulanır.

ÖABT’NİN ÖĞRETMEN ATAMAYA ESAS OLAN KPSS PUANINA ETKİSİ NEDİR?

ÖABT’ ye katılan adayların KPSSP121 puanı hesaplanacaktır. Söz konusu alanlarda bu puan esas alınarak yerleştirme gerçekleştirilecektir. Soruların puan türüne etkisi şu şekildedir: Genel Yetenek Testi %15, Genel Kültür Testi %15, Eğitim Bilimleri %20 ve ÖABT %50.

EN YÜKSEK ATAMA ÖABT’YE GİRMEYENLERE YAPILIYOR

KPSS10 Puanlarına göre atamalar düşünüldüğünde alan sınavına girmeyen Anaokulu Öğretmenliği, Özel Eğitim Öğretmenlikleri ve Din Kültürü öğretmenliklerinin atamaları en yüksek tutulurken ÖABT’ye giren öğretmenliklerin ise alımları minimum seviyede tutuluyor.

Konular

Top